Autor: Miho
Do blogu se přihlásíte na stránce blogger.com a nebo v pravém horním rohu této stránky, přes příkaz přihlásit se. Přihlásíte se naším googlovským emailem archeohk2010@gmail.com, heslo je naše staré známé. Oběma úkony se dostanete do prostředí, odkud můžete přenastavit vše ohledně vzhledu, ale hlavně, publikovat článek.
Co má článek obsahovat:
1) Nadpis, jméno. Stručnost či obšírnost, záleží na vás, je to jedno. Nadpis článku pište do oddělené kolonky Název příspěvku.
2) Jméno autora. Ustálíme si nějakou podobu, navrhuji psát malým písmem hned jako první větu, se zarovnáním vlevo v podobě Autor: Miho, tak jak to můžete vidět u tohoto příspěvku.
3) Pravidla. Aby stránky sloužily, musí být přehledné. Domluvíme se, že budeme používat stejný font, tedy bezpatkový Arial ( šetří místo a bezpatkové se lépe čtou lidem s vadou zraku). Pokud budete publikovat delší článek, použijte zalomení odkazu. Je to symbol roztržené stránky nahoře v panelu možností textu. Je to funkce, která rozdělí článek, na hlavní straně můžete nechat úvod a několik prvních odstavců, kdo bude chtít číst dál, článek si rozklikne.
4) Téma. Nejdůležitější pro váš článek je správné zařazení, aby se dal dobře vyhledat. Z tohoto důvodu používáme místo rubrik štítky. Zatímco článek můžete vložit jen do jedné rubriky, štítků na něj můžete dát kolik chcete. Co to jsou štítky? Jsou to hesla, která se vašeho článku týkají. K článku je přiřazujete vpravo, v sloupci Nastavení příspěvků. Snažte se jich uvést co nejvíce, ale nevymýšlejte zas témata úplně okrajová, to by vyhledávání ztížilo než zlepšilo.
Příklad: Psala jsem referát na knihu pro doktora Slezáka. Kniha se jmenovala Učenci a pohané, napsal ji Karel Sklenář. Štítky jsem zvolila kniha, recenze, Sklenář, tip.
5) Obrázky, odkazy, apod. Samozřejmě můžete vkládat obrázky, odkazy, videa, měnit barvu písma, font, velikost. Nebojte se, že něco popletete. Blogger vše za vás průběžně ukládá a všechny změny jsou vratné. Stejně tak i do již publikovaného článku můžete i později zasahovat. Třeba opravovat hrubky :-)
Ke každému článku je možné přidat komentář. Určitě vás to potěší, když vám někdo napíše, že se mu článek líbil, stejně tak i vy můžete podpořit své kolegy v chuti do psaní, když okomentujete jejich příspěvek. Naše stránka nabízí spoustu možností se vyjádřit, ať už pod články, tak i v shoutboardu (tam můžete napsat třeba nějakou aktualitu, kterou mají hned všichni vidět) a nebo v návštěvní knize, kde je i prostor pro diskuze, které se nehodí pod články. Zároveň tam mohou přispívat i studenti, kteří nejsou s námi v ročníku a tedy ve skupině na facebooku.
Blažek
Bouzek
Bratislava
Brno
bronzová kopí
bronzové meče
Bureš
Castellologica Bohemica
ČAS
časopis
Čelákovice
České Lhotice
Čižmář
článek
Čtverák
Děčín
doba bronzová
Droberjar
DŘ
DSN
Durdík
Eggers
encyklopedie
eneolit
etruský
experiment
Frymburk
Germáni
halštat
hornictví
hra
hrad
Hradec Králové
hradiště
hřivna
Chrudim
Chvojka
import
Jablonec nad Nisou
jehlice
jeskyně
Jižní Čechy
kameny
kanibalismus
kasteologie
Keltové
keramika
kladiva
kniha
koflík
konzervace
koroze
kovadliny
kovolitectví
kovové artefakty
Královehradecký kraj
latén
Lewis-Williams
Liberec
Liberecký kraj
Lutovský
lužická popelnicová pole
metalurgie
montánní archeologie
Musil
muzeum
nabídka
náhrobníky
Národní muzeum
národní technické muzeum
návod
nedestruktivní archeologie
neolit
Nitra
Oliva
Olomoucký kraj
paleobotanika
paleolit
Památkářské časopisy
Památková péče na Moravě
Památky středních Čech
Pardubice
Pardubický kraj
Pearce
Píč
Plzeň
Podborský
Poděbrady
popularizace archeologie
povrchové sběry
pozvánka
Praha
pravěk
Průzkumy památek
ranný středověk
recenze
sborník
seminární práce
situla
skalní hrad Vranov
Sklenář
Slabina
Sloup v Čechách
Slované
Smejtek
speleologie
srkipta
střední Čechy
svatí
Šmolíková
šperk
štípaná industrie
technologie
těžba surovin
tip
Turek
tvrz
únětická
Velký Vřešťov
Veneti
Vokolek
východní Čechy
výstavy
Waldhauser
zámek
záušnice
zpracování nálezů
Zprávy památkové péče
železo
Živá archeologie
Žádné komentáře:
Okomentovat